Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM
Цената е с включен ДДС.
Гейминг лаптоп Lenovo Legion 5 с 15.1" OLED екран 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350 (8 ядра), NVIDIA RTX 5060 8GB, 32GB DDR5 RAM и 1TB SSD. Мощна конфигурация за AAA игри, стрийминг и създаване на съдържание.
Product availability: Наличност във външен склад
🖥️
Екран
15.1" OLED 165Hz
🎮
Графика
RTX 5060 8GB
💾
Памет
32GB DDR5
Основни предимства:
Мощност за всяко предизвикателство
Lenovo Legion 5 е създаден за геймъри и създатели на съдържание, които търсят висока производителност без компромиси. В основата му стои процесорът AMD Ryzen AI 7 350 с 8 ядра, които достигат до 5 GHz — достатъчно мощен, за да се справя с AAA игри на високи настройки, едновременно стрийминг и рендиране на видео, без забавяне. Графичната карта NVIDIA GeForce RTX 5060 с 8GB GDDR7 видеопамет осигурява плавна картина дори в най-взискателните заглавия с рейтрейсинг и AI технологии. 32GB DDR5 RAM памет на 5600 MT/s гарантира мигновено зареждане на нивата и безпроблемна работа с множество отворени приложения — от Discord и OBS до Adobe Premiere.
Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM - 1
OLED екран за истинско потапяне
Дисплеят е истинското сърце на този лаптоп — 15.1-инчов OLED панел с резолюция 2560×1600 пиксела и съотношение 16:10, който предлага повече вертикално пространство за работа и игра. Честотата от 165 Hz осигурява изключително плавни движения във FPS и екшън игри, където всяка милисекунда има значение. Благодарение на 100% покритие на DCI-P3 цветовата гама, HDR 600 True Black и Dolby Vision, цветовете са наситени и реалистични, а черното е истински дълбоко — разликата е видима при гледане на филми, редакция на видео и при игри с тъмни сцени. Яркостта от 1000 cd/m² прави екрана отлично видим дори на ярка светлина.
Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM - 2
Скорост и капацитет за съхранение
Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM - 3
Мобилност и свързаност
Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM - 4
Свързаност без компромис
Lenovo Legion 5 разполага с богат набор от портове: 2x USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.2 Gen 2 с DisplayPort 2.1 и 100W Power Delivery, USB4 с DisplayPort 2.1, HDMI с поддръжка на 8K резолюция и Gigabit Ethernet (RJ-45). Това означава, че можете едновременно да свържете външен монитор, мишка, клавиатура, слушалки и кабелна мрежа без нужда от хъб. Безжичната свързаност е осигурена чрез Wi-Fi 7 (802.11be) и Bluetooth 5.4 за максимална скорост и стабилност при стрийминг и онлайн игри. Вградената 1080p HD камера с IR сензор и двоен микрофон правят видео разговорите и стрийминга кристално ясни, а Harman аудио технология с Nahimic подобрява звука за по-дълбоко потапяне.
Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM - 5
За кого е подходящ
Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM - 6
Гаранция и поддръжка
Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM - 7
Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM - 8
Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM - 9
Лаптоп Lenovo Legion 5, 15.1" OLED 2560x1600 165Hz, AMD Ryzen AI 7 350, RTX 5060 8GB, 32GB DDR5, 1TB SSD, без ОС - 83F10064BM - 10
Спецификации
Параметър Стойност
Производител Lenovo
Серия Legion 5
Тип Гейминг лаптоп (AI PC)
Процесор AMD Ryzen AI 7 350, 8 ядра, базова честота 2 GHz, до 5 GHz Turbo
Кеш памет L3 - 16 MB
NPU AMD Ryzen AI (50 TOPS), обща производителност 66 TOPS
Оперативна памет 32 GB DDR5 (2x16GB), 5600 MT/s, 2 слота (пълна)
Твърд диск 1 TB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 NVMe
Графична карта NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 + AMD Radeon 860M интегрирана (до 572 TOPS)
Дисплей 15.1" OLED, 2560 x 1600 (WQXGA), 16:10, 165 Hz
Яркост 1000 cd/m²
Цветово покритие 100% DCI-P3, Dolby Vision, HDR 600 True Black, X-Rite калибрация
Камера 1080p HD с IR сензор, физическа блокировка
Аудио Стерео говорители, Harman технология, Nahimic, Realtek ALC3287
Клавиатура Българска разпределение, RGB подсветка, с цифрова секция
Безжична свързаност Wi-Fi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be), Bluetooth 5.4
Мрежа Gigabit Ethernet (RJ-45)
Портове 2x USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 1 Always On, USB-C 3.2 Gen 2 (DP 2.1, 100W PD), USB4 (DP 2.1), HDMI (8K), 3.5mm combo, RJ-45
Батерия 80 Wh литиев полимер
Адаптер 245 W, AC 100-240V
Сигурност TPM 2.0
Цвят Eclipse Black (черен)
Материал Алуминий (горна част), поликарбонат ABS (долна част)
Размери (Ш x Д x В) 344.9 x 255.35 x 22.5 mm
Тегло 2 kg
Операционна система Без ОС (FreeDOS/No OS)
Гаранция 2 години (батерия 1 година), опция за 3 години
  • Марка
  • Референция
    83F10064BM
  • В наличност
    15 Артикула
  • EAN13
  • Серия видео карта
    Nvidia GeForce RTX 5000
  • Процесор, тип
    AMD Ryzen AI 7
  • Процесор
    8-ядрен AMD Ryzen AI 7 350
  • Видео карта
    Nvidia GeForce RTX 5060
  • Дисплей лаптоп
    15.1
  • Тип на дисплея
    OLED
  • Операционна система
    Без ОС
  • Опции
    E-shutter
    Finger print
    IR камера
    Подсветка на клавиатурата
  • Резолюция на дисплея
    2560x1600
  • Цвят
    Черен
  • Гаранция
    36 месеца
  • Портове на лаптоп
    3.5 mm Combo