Процесор Intel Core Ultra 7 265F, 30M Cache, up to 5.30 GHz, FCLGA18W, LGA1851, box - BX80768265F
Цената е с включен ДДС.
Процесор CPU Desktop Intel Ultra 7 265F (30M Cache, up to 5.30 GHz, FCLGA18W) box - BX80768265FSRQCV
Product availability: Наличност: във външен склад
Total Cores 20
# of Performance-cores8
# of Efficient-cores12
Total Threads 20
Max Turbo Frequency 5.3 GHz
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 Frequency ‡ 5.3 GHz
Performance-core Max Turbo Frequency 5.2 GHz
Efficient-core Max Turbo Frequency 4.6 GHz
Performance-core Base Frequency 2.4 GHz
Efficient-core Base Frequency 1.8 GHz
Cache 30 MB Intel® Smart Cache
Total L2 Cache36 MB
Processor Base Power 65 W
Maximum Turbo Power 182 W
Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) on CPU Yes
AI Software Frameworks Supported by CPUOpenVINO™, WindowsML, DirectML, ONNX RT, WebNN
CPU Lithography TSMC N3B
Supplemental Information
Marketing StatusLaunched
Launch Date Q1'25
Embedded Options Available No
Use Conditions PC/Client/Tablet
DatasheetView now
Memory Specifications
Max Memory Size (dependent on memory type) 256 GB
Memory Types Up to DDR5 6400 MT/s
Max # of Memory Channels 2
NPU Specifications
NPU Name‡Intel® AI Boost
NPU Peak TOPS (Int8) 13
Sparsity SupportYes
Windows Studio Effects SupportYes
AI Software Frameworks Supported by NPUOpenVINO™, WindowsML, DirectML, ONNX RT, WebNN
Expansion Options
Direct Media Interface (DMI) Revision4
Max # of DMI Lanes8
Intel® Thunderbolt™ 4 Yes
Scalability1S Only
PCI Express Revision 5.0 and 4.0
PCI Express Configurations ‡ Up to 1x16+2x4, 2x8+2x4,
1x8+4x4
Max # of PCI Express Lanes 24
Package Specifications
Sockets Supported FCLGA1851
Thermal Solution Specification PCG 2022C
Max Operating Temperature 105 °C
Advanced Technologies
Intel® Volume Management Device (VMD) Yes
Intel® Gaussian & Neural Accelerator 3.5
Intel® Thread Director Yes
Intel® Speed Shift Technology Yes
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ‡ Yes
Intel® Turbo Boost Technology ‡ 2.0
Intel® 64 ‡ Yes
Instruction Set 64-bit
Instruction Set Extensions Intel® SSE4.1, Intel® SSE4.2, Intel® AVX2
Idle States Yes
Enhanced Intel SpeedStep® Technology Yes
Thermal Monitoring Technologies Yes
Security & Reliability
Intel® Standard Manageability (ISM) ‡ Yes
Intel® Control-Flow Enforcement Technology Yes
Intel® AES New Instructions Yes
Secure Key Yes
Intel® Trusted Execution Technology ‡ Yes
Execute Disable Bit ‡ Yes
Intel® OS GuardYes
Intel® Boot Guard Yes
Mode-based Execute Control (MBEC) Yes
Intel® Virtualization Technology (VT-x) ‡ Yes
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) ‡ Yes
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) ‡ Yes
  • Марка
  • Референция
    BX80768265F
  • В наличност
    15 Артикула
  • EAN13
  • Процесор, тип
    Intel Core Ultra 7
  • Процесор
    20-ядрен Intel Core Ultra 7 265F
  • Сокет
    LGA1851
  • Брой ядра
    20 ядра
  • Работна честота
    От 1.6 GHz до 2.5 GHz
  • Гаранция
    36 месеца
  • Графично ядро
    Без графично ядро
  • Термична мощност
    До 65W
  • Екстри
    С охладител
  • Логически ядра
    20
  • Бустова честота
    Над 5.1GHz