|070020048|0886151184|[email protected]|[email protected]| viber/whatsapp 0882517522
Категории

0

Вижте всички статии

Ревю на геймърската MMORPG мишка Razer Naga Chroma

Ревю на геймърската MMORPG мишка Razer Naga Chroma

Автор: AndroVlog

В предишната статия разгледахме друг продукт на Razer - клавиатурата Deadstalker Chroma (може да я прочетете тук), съветвам ви да хвърлите едно око, ако не сте го направили вече. А сега нека започнем първо с бърз ънбоксинг на нашата мишка - Razer Naga Chroma. Това което първо ни прави впечатление е разбира се набиващата се на очи мини клавиатура от ляво на мишката, състояща се от 12 програмируеми бутона.

 

Геймърска мишка Razer Naga Chroma с 12 допълнителни бутона

 

Както може би се досещате Naga e специално предназначена за MMORPG игри от типа на World of Warcraft, където подобни клавиши биха влезли в употреба. С това не се изчерпват възможностите на мишока, като той ни изненадва с мултифункционален скрол.

 

Геймърска мишка Razer Naga Chroma с 12 допълнителни бутона

 

Освен движението завъртане напред и назад и кликането надолу, скролът може да се натисне и в двете посоки настрани, което става учудващо лесно, като същевременно няма опасност по погрешка да го натиснете докато скролвате. Отгоре имате още два програмируеми бутона в случай, че не са ви стигнали. Като цяло виждаме, че целта при проектирането на тази мишка е да се достигне максимална функционалност с максимален брой бутони, които могат да се програмират за да извършват различни функции.

 

Малко за дизайна и ергономията, това е голяма мишка която удобно се побира в шепата ми. Аз лично харесвам точно такъв тип мишки и я намирам за удобна и ергономична. Отстрани имаме гумиран грип, който допълнително засилва захвата.

 

Геймърска мишка Razer Naga Chroma с 12 допълнителни бутона

 

Самата повърхност на мишката е направена така, че да не е гланцирана и да е удобна за хващане.  Усещането донякъде се разваля от клавиатурата отстрани,  аз лично не играя игри на които бих могъл да ги използвам, но отново казвам продуктът е предназначен за играчи на World of Warcraft, Lineage, Guild Wars и подобните на тях игри. Самите 12 бутона са създадени също с много мисъл за ергономията.

 

Геймърска мишка Razer Naga Chroma с 12 допълнителни бутона

 

Те са разположени на четири реда по три клавиша, като всеки бутон има различен наклон спрямо съседните. Целта е след като развием мускулна памет за разположението на копчетата да можем лесно да ги разграничаваме едно от друго само с напипване, без изобщо да ни се налага да поглеждаме мишката. Наистина оригинално и много полезно решение.



Дизайнът на мишката очевидно не е симетричен и няма как да бъде с тези 12 бутона от едната страна. Това обаче я прави подходяща само за хора работещи с дясната ръка. Както знаете някои мишки се правят симетрични, така че еднакво удобно да могат да се държат с всяка ръка, а други имат възможности за откачане и къстъмизиране на външните панели, така че мишката да стане удобна в зависимост от предпочитанията на потребителя, тук това не е така, което лично за мен не е проблем, тъй като я намирам за удобна, но ако сте левичар няма да може да я ползвате.

 

Отдолу имаме Ultra slick супер гладки крачета, които ни позволяват бързо придвижване на мишката по пада.

 

Тази версия на Naga носи класификацията Chroma, което както знаем означава пълноцветна RGB диодна подсветка на определени места с възможност за избор между 16,8 милиона цвята.

 

Геймърска мишка Razer Naga Chroma с 12 допълнителни бутонаГеймърска мишка Razer Naga Chroma с 12 допълнителни бутона

 

Чрез софтуерът Synapse, можем да избираме различни ефекти на осветяването, сред които е преливащият ефект, постоянен цвят, пулсиращият ефект и ефектът “React” при който определен елемент от мишката светва при кликане. Елементите са три - скролът, клавиатурата и логото, като на всеки от тях може да им се задава различен цвят и ефект. Яркостта на осветяването също може да се контролира от Synapse софтуерът.

 

Геймърска мишка Razer Naga Chroma с 12 допълнителни бутона

 

Чрез него също се задават и функциите на многобройните програмируеми бутони на мишката, като естествено има възможността за запаметяване на различни профили, които да използвате за различните игри, а също и за работа. Левият бутон на мишката е единственият който не можете да къстъмизирате.  

В частта за пърформънс можете да настроите DPI-то до умопомрачителните 16 000 DPI, можете да настройвате неща като ускорението на курсура и полинг рейта.

 

Финалните ми впечатления от продукта. Razer Naga Chroma е мишка тясно таргетирана към играчите на ММОRPG-та. 12-те бутона отстрани са доста умно проектирани с различен наклон един спрямо друг, така че лесно да се откриват само с напипване. Отделно мишката има още два допълнителни бутона и възможността на скрола да се натиска и на страни, което е доста екстравагантно решение. Всичките копчета с изключение на левия бутон могат да се програмират в лесната за употреба интегрирана система на Synapse, която ви позволява едновременно да управлявате всичките си рейзър устройства. Накрая, но не и по важност, това е една chroma мишка, което означава че имате богат набор от цветове и ефекти. Недостатъци практически могат да се открият само ако не влизате в категорията, за която мишката е предназначена, например ако не играете MMORPG игри, тогава страничната клавиатура е излишна и само ще ви пречи. Ако си служите с лявата ръка пък, също не бихте могли да ползвате пълноценно продукта.

 

Мишката Razer Naga Chroma, както и клавиатурата на Razer - Deathstalker Chroma, която разгледах в предишната ми статия са налични на сайта на партньорите ми от Йон Компютърс, където освен всичко са и на промоционални цени.

Остави мнение/коментар

Код за сигурност
    Все още няма коментари
    Днес ще ви запозная с 8 полезни съвети за работа с компютъра, които със сигурност не искате да пропуснете.
    Днес ще ви покажа 10 уебсайта, различни от обичайните социални мрежи, които са по някакъв начин или полезни или забавни или и...
    Днешното видео е посветено на най-тайнствената и митична част от интернета - така наречената “Тъмна мрежа” или “Тъмен интернет...
    Когато през далечната 1985г. Microsoft Windows се появява за първи път, той представлява истинска революция за начина по който...
    Здравейте, хора и добре дошли в това видео, в което ще ви дам порция от полезни съвети и трикове, които ще улеснят и подобрят...
    Наскоро помогнах на нашата приятелка Дара да сглоби своето супер яко геймърско РС, с видеокартата RTX 4070 и процесора Intel C...